Diab-Pont Közösség

nálunk minden a cukorbetegekről szól

Bejelentkezés

Elfelejtett jelszó

Regisztráció

Legújabb kérdések szakértőinkhez

Tisztelt Doktornő!
2 éve vagyok cukorbeteg, de szigorú diétával, mozgással egyensúlyban voltam. Tavasszal már 17-18-as cukrokkal ébredtem. A szénhidrát megszorítással 10 körülire tudtam levinni, de akkor már jóformán csak zöldségeket ettem 1 teljes hónapon át. A HgBA1C így 10,4 volt. Insuman basal inzuint kaptam+tablettát. A javaslaton szereplő max. dózis mellett 9 felett van az éhomi vércukor -tehát tovább kell emelnem - és a szúrások tanulsága szerint nem is tart ki a hatása 24 órát. A déli étkezés után még jónak mondható a vércukor, de ha vacsorára megeszem előírt szénhidrátot, 14 körüli cukrom van. Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e, hogy ebből az inzulinból még beadjak reggel is pár egységet? Esetleg kérhetném-e a diabetológust, hogy adjon rövid hatású inzulint is? - vagy ilyet egy beteg nem tehet.... Őszintén szólva a kizárólag inzulin adásnak örülnék, mert a tablettától non stop hányingerem van, így inkább szurkálnám magam, ha ez az ára az elhagyásnak... Nagyon félek s szövődményektől. Köszönettel várom válaszát és szép napot kívánok! Judit

Szakértőnk válasza

Kedves Judit!
Nyugodtan jelezheti az észrevételeit a diabetológusának. Véleményem szerint szükség lenne az inzulinkezelés módosítására (másik bázisinzulin adására és/vagy gyorshatású inzulin adására is).

Üdvözlettel!

Dr. Nagy-Szakáll Zsuzsanna